To właśnie ogłosił zebranym i światu Henryk I Brodaty, który zawitał do Zielonej Góry z okazji odsłonięcia muralu na ścianie aresztu. Jego oświadczenie było potrzebne, bo książę nie wydał w tej sprawie żadnego dokumentu. Nadrobił to po 800 latach.
Marcel Prędkiewicz (czas 18 min. 5 sek.) z Gorzowa Wielkopolskiego zwyciężył w Biegu 700-lecia Praw Miejskich. To jedna z imprez kończących obchody obu jubileuszy miasta.
Łukasz Chwałek opowiedział historię miasta na wielkim muralu, który powstał na murze aresztu śledczego przy ul. Łużyckiej. Otwarcie 15 września o.16.00.
* 14. Festiwal Kultury Winiarskiej
Fundacja Tłocznia zaprasza na winobraniowe spacery winiarskie.
- To największe wydarzenie operowe w Zielonej Górze ostatnich lat, prawdziwa muzyczna uczta – przekonuje Jarosław Skorulski z Fundacji Ogrody Kultury. – Strasznego Dworu autorstwa Stanisława Moniuszki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Na pewno jednak mieszkańców mogło zaskoczyć, że pałac w Zatoniu był częścią scenografii spektaklu!
Miasto stroi się już w winobraniowe szaty, a huczne rozpoczęcie Dni Zielonej Góry zbliża się wielkimi krokami
Wyobraźcie sobie, że z muru wokół aresztu schodzi potężny mężczyzna z brodą. I zaczyna opowiadać swoją historię.
Zapraszamy na koncert w ramach obchodów 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich tria stroikowego Reed Connection Trio
Pomnik stoi, ale dalej piszemy listy do Emmy.