Zabawa odbędzie się z okazji obchodów 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich – tłumaczy Dorota Konopacka, członkini organizacji.


Stowarzyszenie „Oczywiście Zielona Góra” tworzy grupa ludzi, która chce działać dla dzieci, nauczycieli oraz osób związanych z zielonogórską oświatą. – Dlatego przygotowaliśmy dla szkół oraz przedszkoli nową imprezę, czyli turniej „Nasze Miasto”, który nawiązuje do podwójnego jubileuszu. Oczywiście dla uczestników przewidziano nagrody – twierdzi D. Konopacka. Jak zabawa ma wyglądać w praktyce?

- Przedszkola będą tworzyły zespoły z trzech 6-latków, które wezmą m.in. udział w konkursie wiedzy o Zielonej Górze, układaniu puzzli, czy też będą miały do pokonania tor z przeszkodami – wyjaśnia nasza rozmówczyni. – Z kolei uczniowie klas I-III otrzymają zadnie stworzenia wcześniej pracy plastycznej pt. „800 lat później w Zielonej Górze”. Z tym samym tematem będą mierzyć się uczniowie klas IV-VIII, przy czym tutaj do wykonania jest makieta miasta.

Zmagania przedszkolaków odbędą się na uroczystej gali w Palmiarni Zielonogórskiej, która zaplanowana jest na 22 listopada na godz. 10.00.

- Zapraszamy wszystkie placówki oświatowe do udziału w turnieju – podkreśla D. Konopacka. – W przypadku przedszkolaków chętnych prosimy o wypełnienie do 28 października formularza online, który znajduje się na fanpage’u naszego stowarzyszenia na Facebooku. W przypadku uczniów należy do 10 listopada dostarczyć pracę konkursową wraz z załączoną kartą zgłoszeniową do Zespołu Edukacyjnego nr 11 przy ul. Św. Kingi 1. Choć młodzież ze szkół na samej gali nie będzie brała już udziału w rywalizacji to jednak będą czekały na nich inne ciekawe niespodzianki – zapowiada organizatorka turnieju.

Strona używa plików cookies
Serwis wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu i tworzenia statystyk. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na Twoim komputerze.